Oдин із «батьків-засновників сучасного джазу» Дон Фрідман (Сполучені Штати Америки) прибув з візитом до Луцька, де 29 червня дав прес-конференцію, – повідомляє репортер «Волинських Новин».

Як розповів Президент «Луцького джаз-клубу» Олег Баковський, містер Фрідман – «це дійсно легенда джазу». Концерт цього піаніст а в обласному центрі Волині пан Баковський назвав найбільшою подією, яку зробив джаз-клуб за 5 років. Олег Баковський висловив сподівання, що концерт Дона Фрідмана збере аншлаг.

Джазовий критик Петро Полтарєв розповів, що у цьому стилі музики «сьогодні Луцьк наступає на п’ятки Львову». За словами пана Полтарєва, джаз відроджується на Заході України і вже сьогодні можна говорити про поняття «український джаз».

Заступник Луцького міського голови Анатолій Пархом’юк від імені міської влади висловив найкращі побажання високим гостям, які приїхали до Луцька. Пан Пархом’юк і сам зізнався, що небайдужий до стилю музики, який представляє містер Фрідман.

Ця подія у Луцьку відбувалася завдяки співпраці німецького музиканта Жана-П’єра Фрьолі з Доном Фрідманом. За словами останнього, вони вже побували зі спільним туром у Харкові та записали диск у Берліні. Відомий піаніст розповів про програму дійства.

Пан Полтарєв назвав Дона Фрідмана одним із «батьків-засновників сучасного джазу». Жан-П\’єр Фрьолі розповів, що після Луцька вони відвідають Рівне та Київ.

Учасники прес-конференції вважають Луцьк джазовою столицею.

Дон Фрідман поцікавився у присутніх, що, на їхню думку, означає джаз. Відповіли одиниці. Сам джазмен вважає, що «джаз – це музика, яка базується на імпровізації. Вона – основа джазу… Джаз – музика миті… Це найкращий спосіб виразити себе».

Довідково:

Концерт організований в рамках проекту фестивалю «Art Jazz Cooperation 2009». Всесвітньо відомий джазовий піаніст і композитор Дон Фрідман (Don Friedman) – одна з ключових постатей сучасного джазу. Дон Фрідман народився 4 травня 1935 року в Сан-Франциско. Станом на сьогодні в його творчій скарбниці – понад п’ятдесят дисків: як сольних, так і в співпраці зі знаменитими джазменами. На думку американських критиків, він є одним із живих «скарбів сучасного джазу».

30.06.2009 — Волинські Новини